O mně

Baví mě žít naplno a proto již 14 let podnikám. Po profesní stránce jsem dosáhla pozice Senior ředitelky v nadnárodní firmě. Jsem manažerkou úspěšných týmu, trenérkou a lektorkou. Mám spokojenou rodinu a tři děti. Vždy jsem věřila, že můžeme žít vše zaráz. Moje motto, kterým se řídím je: „Dělej práci tak, aby Tě to bavilo, život je TEĎ!“

O mé podnikatelské cestě za vlastním snem si můžete přečíst  článek v časopisu First class

 

Jsem také máma dvou dětí. Být máma je práce na plný úvazek. Všechno, co máme a co víme, dáváme svým dětem, ale často v tom procesu ztrácíme sami sebe. Zbude ještě takové mámě prostor na vlastní úspěch?

O čem mámy nemluví aneb Mateřství zatřáslo s mým sebevědomím  článek v časopisu Marianne

 


Osobní příběh

Během studií na Masarykově univerzitě v Brně jsem pravidelně jezdila domů do Českého Krumlova za rodiči. Maminka mě občas požádala, ať pomohu s vařením. Většinou to dopadlo podobně. Po chvilce mě raději posílala z kuchyně pryč se slovy: „Víš co? Ukaž nám radši třeba přemet.“ Studovala jsem Fakultu sportovních studií a přemety mi šly prostě lépe. A nestačily mi jen ty v tělocvičně, mám za sebou i 3 velké přemety v životě.

V roce 2006 jsem se rozhodla pro cestu podnikání a dala jsem výpověď v práci. Sice jsem měla skvělou práci, která mě bavila, učila jsem 2 roky na střední škole německý jazyk, francouzský jazyk a tělesnou výchovu, ale začaly mi chybět ty „přemety.“

A tak jsem do toho skočila. A přemet to byl vydatný. Změnila jsem naprosto obor a začala podnikat v oblasti nezávislého a komplexního finančního plánování. V té době tu byla díra na trhu a já měla o adrenalin na několik let postaráno.

Moc mě baví pracovat s lidmi a podporovat je v jejich osobnostním růstu. Ráda pracuji v týmu, umím podporovat vzájemný respekt a spolupráci. Baví mě v synergii vytvářet velké a užitečné věci.

IMG_3358A ten druhý přemet? V roce 2007 jsem ještě brázdila dálnici coby svobodná, mladá a perspektivní 🙂 slečna podnikatelka. V roce 2008 už jsem najednou byla vdaná maminka podnikatelka a to pravé dobrodružství teprve začalo. Hledala jsem neustále cesty, jak skloubit moje podnikání a péči o miminko. Nebylo to vždy jednoduché a hodně jsem se při tom naučila. S velkou podporou mé rodiny a mého manžela Petra, který začal podnikat v té době se mnou, se nám to dařilo.

V současné době jsem Senior ředitelkou a věnuji se zejména rozvoji a tréninku manažerů. Vedu manažerské workshopy a individuální a skupinové konzultace. 

Ne vždy jsem ale byla plná elánu, optimismu a energie jako nyní.

A jsme u třetího přemetu. Ten mi dal zabrat ze všech nejvíc. V roce 2011 se mi narodilo druhé  miminko. Upřímně, nečekala jsem, že s dvěma dětmi to bude takový rozdíl a dávám za pravdu všem, co říkají: „Jedno dítě, žádné dítě“.

Hm, najednou bylo toho adrenalinu i na mě nějak moc. Přidalo se k tomu ještě pár podnikatelských chyb které jsem natropila, zklamání z některých lidí a zdravotní potíže. Prožívala jsem velkou osobní krizi a vyčerpání. Byl podzim 2012. Pochybovala jsem o sobě jako o ředitelce, podnikatelce, mámě i manželce. Trápily mě velké výčitky a obavy. Moje sebevědomí kleslo na bod mrazu a hlavou se mi honily myšlenky: „Mám pokračovat v práci? Zvládnu to? Mám začít budovat tým na Moravě a zase jezdit pryč od dětí? Co když to nevyjde?“

V krizi jsem ale také našla novou motivaci a dnes jsem za to velmi vděčná. Každá krize je příležitostí k růstu. Rozhodla jsem se, že pokud toto období překonám, nabídnu v budoucnu oporu a své zkušenosti dalším ženám na jejich cestě. Narodila se má nová vize (více o ní zde). Našla jsem nový vnitřní motor a další smysl mé práce a začala jsem na sobě pracovat. Díky podpoře mé rodiny, díky energii mého týmu a díky práci na sobě s koučem, se mi podařilo toto období překonat. Poznala jsem skvělou metodu The Work, díky níž zvládám vše s větším klidem a lehkostí.DSC_8398

V současné době se mi daří žít naplno a v rovnováze. Potřebu dokonalosti jsem dávno poslala k šípku. Cítím se dobře ve své roli podnikatelky a živitelky rodiny a užívám si to, stejně jako si užívám roli mámy a spokojené partnerky. Užívám si naplno pocit „MŮŽEŠ“! 

A s vařením mě nadále posílají z kuchyně :-).  I to si užívám.


Mé vzdělání a zkušenosti

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu MU, obor německý jazyk a francouzský jazyk a Fakultu Sportovních studií v Brně. Během studia na vysoké škole jsem absolvovala řadu kurzů v oblasti sportu a trenérství a poté jsem působila jako pedagog na střední škole, vyučovala cizí jazyky a pracovala jsem také jako cvičitelka aerobiku, spinningu a různých dalších forem cvičení.

Prošla jsem manažerskými pozicemi až do pozice Senior ředitelky v Partners. Také jsem se zúčastnila řady výcviků a seminářů v těchto oblastech: komunikační dovednosti, obchodní dovednosti, manažerské dovednosti, podnikání, koučování, vedení workshopů, time management, selfmanagement, leadership a osobní rozvoj, finanční gramotnost. Absolvovala jsem řadu seminářů a koučinkový výcvik na metodu The Work u Lucie Novákové. 

Vše uplatňuji ve své práci i v soukromém životě a své zkušenosti ráda předávám dál.

Od roku 2012 se věnuji intenzivně rozvoji ženského leadershipu. Formou mentoringu a workshopů podporuji ženy v Partners na jejich cestě k úspěchu (www.partnersakademie.cz). Jsem také členkou a mentorkou konceptu Minerva 21.

Přidejte si stránku Ženský leadership na facebooku.

Pravidelně inspiruji zajímavými tipy a články.